متن وصیت نامه شهید سید علی عدلمتن وصیت نامه شهید سید علی عدل

بسم رب الشهداء و الصدیقین
چند روز است به جبهه آمده‌ام ، گو اینکه هر فرد مسلمان در هر حال باید وصیت نامه داشته باشد ولی جبهه را حال و هوای دیگری است و به عبارت دیگر جبهه دیدنی است نه شنیدنی . احساس می‌کنم بهترین وقتی است که مطالبی را به عنوان وصیت‌نامه بنگارم چرا که بقاء و فنا عمر در دست قادر و توانا وحی مقتدر است و مشیت الهی هر چه باشد خواه ناخواه و بدون تاخیر می‌رسد . باری دیشب ضمن افکار گوناگونی که به ذهنم هجوم آورده بودند یا پدر و مادرم که اکنون فرسنگها از آنها دور هستم در خاطرم زنده شد و زحماتی که آنها برای پرورش من تحمل کردند در نظرم مجسم گردید که بدین وسیله از ایشان تمنا دارم اگر من به درجه رفیع شهادت رسیدم مرا حلال نمایند اگر نتوانستم در قبال رنجهای فراوان آنها خدمتی برایشان بکنم معذورم چرا که قسمت این بوده از برادران و خواهران عزیزم که همیشه در قلبم جای دارند نیز پوزش می‌طلبم و خواهش دارم حلالم نمایند . از استادان و دبیران گرانمایه‌ام که پرورش فکری خویش را مدیون آنها هستم عذر خواهی می‌کنم و از درگاه خداوند قادر متعال برای ایشان عزت و استقامت و سلامت مسئلت دارم .
من دوستان فراوانی دارم که همگی ‌آنها رضایت خاطردارم و همیشه به یاد آنهایم آرزویم این است که آنها هم مرا ببخشند و از من راضی باشند خداوند به همه‌ی آنها پاداش نیکو عنایت به فرماید از کلیه کسانی که وصایای بنده را می‌خوانند و یا می‌شنوند استدعا دارم وقتی به خانه رفتند از ته دل با خدای خویش خلوت کنند و بدانند چه می‌گویند و چه می‌کنند ؟ زیرا من فکر می‌کنم هر چه هست کردار است نه گفتار .
خداوند تبارک و تعالی به آنچه می‌کنیم توجه می‌نماید نه به آنچه می‌گوییم. سعی کنیم اعمال با گفتارمان یکسان باشد . بندی خاص خدا و مسلمان واقعی کسی است که به آنچه می‌گوید عمل می‌کند اگر نه با تظاهر به دین داری و ظاهر سازی کاری از پیش نمی‌برد.دیر یا زود است که آدم رد می‌شود و حتی باعث مشقات بسیار نیز می‌گردد . لذا من عاجز از خدای خود می‌‌خواهم آنچه خیر و صلاح در آن است ، مرا هدایت بفرماید برای همه بازماندگانم و نیز برای دوستان و همشهریان و هموطنان عمل خیر و عاقبت خیر آرزو می‌نمایم .
خداوندا بر همه‌ی مسلمانان جهان بویژه ملت صبور وبردبار ایران اسلامی توفیق عمل صالح و عبادت و بندگی عنایت بفرماید.‹‹آمین یا رب العالمین››


سید علی عدل اهل فردوس خراسان - 1367

/ 0 نظر / 18 بازدید