متن وصیت نامه شهید محمد پارسا


وصیت نامه بنده عاصی خدا محمد پارسا فرزند علی‌اکبر

بسم رب الشهدا، والصدیقین
ان الموت الذی تفرون منه فانه ملاقیکم ثو تردون الی عالم الغیب و الشهاده
سه روز بیشتر نیست که وارد منطقه جنگی شده‌ایم و تا کنون وصیت نامه ننوشته بودم. هر روز صدای خمپاره‌ها و انفجار توپ‌ها و غرش مسلسلها که پیام آوران مرگ و شهادتند مرا به خود می‌آورد که مرگ نزدیک است و تو هنوز وصیتنامه ننوشته‌ای. امروز غروب انگیزشی درونی مرا واداشت برخیزم و وصیت کنم، در همین فکر بودم که هنگام وضو گرفتن برای ادای نماز مغرب و عشاء برادرم صبوری -فرمانده گردان ما- خبر داد که امشب دشمن قصد حمله دارد. فکر کردم که الان وقت وصیت کردن است. فکر می‌کردم لابد حرف برای گفتن زیاد دارم که برای بازماندگان و آنان که هنوز این راه افتخارآمیز را نرفته‌اند بزنم ولی می‌بینم که من حرفهای گفتنی را قبلاً برای مردم گفته‌ام و قطعاً صدای من به گوش‌هایشان طنین افکن است. در لحظه مرگ نمی توان به فکر دنیا بود و از دنیا نوشت و لذا وصیتی جز دعوت به وحدت و شناخت حق و راه حق و بدست گرفتن مسیر تقوی و ترس از خدا و جهاد در راه اقامه کامل دین حق و یاری مستضعفین و پیش گرفتن اخلاق نیکو ندارم.
از خدا می خواهم که از سر تقصیرات من عاصی گناهکار بگذرد و از دریای بی کران لطف و رحمتش مرا بی نصیب نفرماید. از زحمات دلسوزانه و بیدریغ مادرم این شیر زن دلیر که چون کوه استوار است و شهادت برادرم رضا نتوانست او را متزلزل کند بسیار سپاسگذارم و از ایشان تقاضامندم که با شهادت من نیز صبر خدا داده را داشته باشند و به دیگران نیز توصیه به صبر بفرمایند. از ایشان به خاطر زحمتهائیکه به ایشان تحمیل کرده‌ام واقعاً طلب بخشش می‌کنم و به ایشان اطمینان می¬دهم که همچنانکه در موقع خداحافظی از من خواستند به عهدم وفا کنم. قول می دهم که در صورت رسیدن به فیض عظمی شهادت که آرزوی همیشگی من بوده است در نزد خدا عهد و پیمان خود را با ایشان فراموش نخواهم کرد تا تقدیر الهی چه باشد.
از همسر خودم نیز طلب بخشش می‌کنم و امیدوارم که همچنانکه  شمع وجودش گرمی بخش زندگانی من بود و نهایت ایثار و فداکاری را در زندگی من بکار برد با صبر زینب‌واری که در او سراغ دارم حرکت بخش و تداوم بخش انقلاب اسلامی به رهبری امام بزرگوار و عالیقدر انقلاب روحم و مرادم امام خمینی باشد. انشاءا... که او هم بخاطر خطاها و لغزشهایی که داشته‌ام ببخشد و از من راضی باشد. از خواهر عزیزم و برادران خوبم و سایر بستگانم و کلیه افرادی که مرا می¬شناسند بدینوسیله در خواست بخشش لغزشها و خطاهایی را که از من دیده‌اند دارم. انشاءا... !
همچنانکه در مزار برادر شهیدم گفتم اگر ما از باب جهاد وارد بهشت نعمات خدا شویم آنها از باب صبر راه ورود به بهشت خدا را برای خود باز کنند. در رابطه با مایملکی که دارم، همسرم به هر نحو که مقتضی بداند عمل خواهد کرد و از بابت مهریه‌اش هم هر چقدر که من را مدیون خودش میداند می تواند از مایملکی که دارم تامین کند.
به برادران عزیز پاسدارم که مدتی در خدمتگزاریشان بودم سلام رسانده و به آنان توصیه می کنم که قدر این لباس مقدسی را که پوشیده‌اند بدانند و سعی کنند شایستگی بیش از پیش برای بجای آوردن حق این لباس را احراز کنند. بیش از گذشته در کسب فضایل اخلاقی و انسانی و بالابردن بینش اسلامی و مکتبی‌شان کوشش کنند و نگذارند عوامل کم شعور و بی اطلاع از عمق واقعیات و سطحی نگری در میانشان ایجاد شکاف و تفرقه و دودستگی نمایند. از برادران بسیج،

این جان برکفان عاشق خدا و انقلاب که بی هیچ مزد و منتی ایثارگرانه وقتشان را صرف بقای انقلاب و حفظ آن می کنند نیز تقاضا می کنم که هیچگاه از سپاه جدا نشوند و خودشان را سرباز امام زمان و پاسداران را فرماندهان خود بدانند.


سپاه بدون بسیج و بسیج بدون سپاه کاری از پیش نخواهد برد. از سایر برادران عزیز نیروهای نظامی و انتظامی شهربانی و ژاندارمری فردوس که مدتی را دوشادوش هم در سنگر مقدس حراست و پاسداری از انقلاب بوده‌ایم نیز خداحافظی کرده و به آنان توصیه می کنم که از نیروهای انقلابی سپاه و بسیج جدا نشوند و آنان را در جهت فراگیری ایدئولوژی راستین اسلامی و مکتبی مربی خود بدانند و متقابلاً تجارب نظامی خود را به آنان بیاموزند که امروز حیاتی ترین مسئله ما روح واحدی است که در اندام امّت اسلام دیده شده است و این روح خداست که دنیای اسلام را زنده کرده است. نباید از ملت و از سایر نیروهای مردمی جدا شد.
در خاتمه توفیق همه عزیزان را در راه خدمت هر چه بیشتر به اسلام و انقلاب اسلامی خواستارم و به همه دوستداران انقلاب و عاشقان پاک باخته خدا توصیه می کنم که قدر شهدای خودشان را بدانند و خانواده شهدا را فراموش نکنند. به همین خاطر برای زنده شدن یاد شهدای عزیز منطقه فردوس انتظار دارم که عکس همگی شهدا در تشییع جنازه من آورده شود. به امید این که آخرین بازماندگان دشمن کافر را در هم کوبیم.
و ما توفیقةالا باا... علیه توکلت و الیه منیبا و لا حول و لا قوتة الا باا... العلی العظیم.       

والسلام علیکم و رحمة ا... و برکاته.

23/10/1361
محمد پارسا

/ 0 نظر / 25 بازدید