متن وصیت نامه شهید عبدالعلی پارسا

متن وصیت نامه پاسدار شهید مهندس عبدالعلی پارسا

بسم ا... الرحمن الرحیم
ان ا... یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص:           
قال الحسین علیه‌السلام : ان کان دین محمد لم یستقم الا بقتلی فیا سیوف خذینی .
                                      اگرجز به کشتنم نشود دین حق بلند              پس ای شمشیرها بیائید در پیکرم فرود
در این لحظات پر شکوه و با عظمت که آماده حرکت برای ستیز و نبرد بی امان و تعیین کننده با سردمدارن کفر جهانی و عوامل دست دوم آنها یعنی رژیم بعثی صهیونیستی عراق شده‌ام در کمال سلامت عقل و تن و روان چند چند جمله‌ای به عنوان وصیت نامه به پیشگاه با عظمت امت شهیدپرور و آزاده ایران و کلیه مسلمانان جهان و اقوام و خویشان و خانواده‌ام عرض می‌کنم:
1-از کلیه مسلمانان آزاده جهان بویژه امت شهید پرور ایران تقاضا دارم که در هر لباس و مکان و موقعیت هستند نسبت به شناختن و شناساندن حقایق قرآنی و روائی و مسئله ولایت بخصوص ولایت فقیه که استوانه پایدار اسلام می‌باشد از هیچ کوششی دریغ ننمایند .
2-رهبری بلامنازع و جوشیده از بطن قرآن و حدیث رهبر کبیر انقلاب و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی بر احدی پوشیده نیست از امت بیدار و همیشه در صحنه ایران استدعا دارم تا هر چه بیشتر در جهت گسترش این رهبری در سطح جهان و بویژه ممالک اسلامی تلاش کنند.
3-به برادران متعهد و همکار مسلمان بخصوص برادران انجمن اسلامی توصیه می‌کنم که این فرمایش امام‌صادق علیه السلام را سرلوحه کار خویش قرار دهند
کونوا دعاه الناس بغیر الستکم:          مردم را به غیر از زبانهایتان به اسلام و راه راست دعوت نکنید.
از برادران مسلمان و متعهدی که عضو انجمن اسلامی نیستند می‌خواهم که بنا به فرمایش امام امت و رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی همگام با پشتیبانی و حمایت برافکار و عملکرد و خصوصیات اعضا، انجمن اسلامی نظارت دقیق داشته باشند تا خدای نکرده عناصر غیر شایسته و بی مسئولیت در انجمن اسلامی نفوذ ننماید و در صورت مشاهده بر هر مسلمان فرض و واجب است که از راههای اسلامی و شرعی  در صورت امکان هدایت و ر غیر آن به مقامات صالحه مراجعه کند. برادران انجمن اسلامی به این فرمایش امام صادق(ع) توجه داشته باشند که :
من عمل بغیر علم کان یفسد فیها اکثر من نفعها.
‹‹هر که در راه اسلام کار کند ولی آگاهی و علم نداشته باشد همانا فسادی که از کار او بر می‌خیزد بیش از منفعت آنست›› .
بنابراین سعی کنید حداقل روزی یک الی دو ساعت چه در قالب کلاس و یا بهره گیری از امکانات دیگر به فراگیری علوم اسلامی اختصاص دهید.
4 – همان گونه که امید امام امت ، فقیه مجاهد و خستگی ناپذیر ، حضرت آیه‌ا... منتظری توصیه فرمودند : که جوانان همگام با سایر فعالیتهای خود از فراگیری علوم اسلامی نورزید و یکی ازآرزوهای پدرمان این بود که یکی از فرزندانش درس علوم اسلامی بخواند به برادرم مهدی توصیه می‌کنم که فراگیری علوم اسلامی را ادامه دهد .
5-همسرم بدان وآگاه باش زمانی که تو مشغول خواندن این سطور هستی شوهرت انشاا... به بقای محبوب شتافته و گریه و شیون تو هیچ تاثیری در سرنوشتاو تو ندارد.بنابراین می‌خواهم زینب گونه صبر را پیشه کنی و همانگونه که نیز صحبت کردیم یکی از واردشوندگان به بهشت از درب مخصوص صابران باشی و با کلیه کسانی که در مراسم ختم من شرکت می‌کنند با روی گشاده و اراده شکست ناپذیر برخورد نما وبه خدا توکل کن و تا می‌توانی قرآن بخوان.6- خدمت مادر عزیزم که رنجها کشیده و سختی ها بر خود هموار نموده و مرا تربیت اسلامی کرد تا سعادت و شهادت نصیبم شد سلام عرض می‌کنم و عاجزانه می‌خواهم از گناهانم در گذرد و مرا ببخشد من نیز همان قولی را که از برادرشهیدم عبدالرزاق به مادرم داده بود می‌دهم .ای مادر و ای همسر عزیز بدانیدکه هر جا باشم با شما خواهم بود .
7- از پسرم روح ا... می‌خواهم که در حد توان خویش در یادگیری علوم اسلامی بکوشد و از دخترانم شبنم و مریم می‌خواهم که در کمال خضوع و مهربانی با مادرشان رفتار نمایند و بدون چون و چرا از مادرشان اطاعت کنند.


والسلام علیکم و علی عباداله صالحین
علی پارسا 29/5/1361

/ 0 نظر / 28 بازدید