وصیت نامه شهید یوسف قویم


وصیت نامه معلم تقوی و فضیلت شهید یوسف قویم

بِسمِ ‌اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم
اِنّا لله و اِنّا اِلَیهِ راجِعون
بعد از گواهی و اقرار به وحدانیت خدا و رسالت خاتم الانبیاء محمد (ص) و ولایت ائمه اطهار(ع)، برادران و خواهران همشهری! چون انگیزه هر مسلمان از دست زدن به کاری بزرگ که عکس¬العمل اجتماعی نیز دارد بهتر است برای دوست[ان] و آشنایان وی روشن باشد تا اگر با او هم عقیده هستند برای تنظیم برنامه زندگی خود تجربه¬ای هر چند تکراری در مقابل خود بیابند، لذا عقیده و برداشت اجمالی خود از هدف زندگی و انتخاب  را به اختصار توضیح می دهم، امید آنکه قبول افتد و در نظر آید و لااقل در بنای زندگی شهروندان محترم که با بنده ارتباطی داشتند اثری مثبت داشته باشد.
قبلا‌‌‌ً از همه اینگونه برادران و خواهران حلالیت می¬طلبم و اگر دینی بر من داشتند انتظار عفو و بخشش دارم و امّا بعد، اعتقاد قلبی من این بود که خدا برای این دنیا را مسخّر انسان ساخته و امکانات طبیعت را به او داده و هزاران نیروی بالا برنده را در اختیار او گذاشته تا با هدایت رسولان و عقل خود به جایی برسد که بجز خدا نداند.
از این همه آیات قرآن که مال و اولاد را برای آزمایش معرفی می‌کند در هر عملی و فکری حق و باطل مطرح می¬کند و راه می¬نمایاند و آخرالامر هم به او آزادی انتخاب عمل داده شده است و سنگ محک (عمل پیامبر و ائمه) برای ما مشخص شده است برداشت می¬شود که انسان باید در مقابل فرامین اسلامی و قرآنی که بوسیله معصومین و اولوالامر بیان می¬گردد مثل مرده در زیر دست غسّال تسلیم باشد و در زمان ما آنچه را امام امّت می¬فرماید مثل واجبات اسلام گوش دادن و عملش واجب است، چون ایشان را خدای نصرت داده و آنچه را علمای ما و امامان ما (رسول ما و قران) بیان کرده¬اند، پیاده می کند. اگر شناخت ما از اسلام در آن حد باشد که احتیاج به تقلید نداشته باشیم باز عقل حکم می¬کند چون زندگی انسان اجتماعی است و حکومتی بجز در صدر اسلام به این خوبی مشاهده نمی¬کنیم که اسلام حاکم بر جامعه ما باشد، اگر قدر ندانیم و تابع نباشیم و خدای نخواسته دستور رهبر اجرا نشود و یا به مقامی منصوب از سوی امام امت بی اعتنایی شود و یاران امام را تضعیف کنیم و بر علیه آنان زبان بگشاییم، مسلماً در مقابل اسلام که در حفظ آن از ظهورش تا کنون این قدر زحمتها کشیده شده مسئول خواهیم بود و ... .
خداوند انسان را نیافریده که او جمع مال دنیا کند بلکه مال وسیله¬ای است برای رسیدن انسان به اطاعت از امر خدا و بیهوده نیز نیامده که از عمر و زندگی او سوال نشود. انسان برای عبادت آفریده شده و همه چیز دنیا حول این محور باید باشد.
هر کاری در اجتماع دارید، قانون و مسئولین را نخواهید برای پیشرفت کار خود، بلکه خود و کار خود را برای اسلام و انقلاب بخواهید تا عمل شما خدایی شود. همیشه از کسانی حمایت کنید که تعهد اسلامی بیشتری در آنها دیده¬اید. تجربیات تلخ و شیرین دوران انقلاب که هزارها اولیاء خدا نظیر آیت¬الله بهشتی بهایش محسوب می¬شود را از یاد نبرید. زندگی و کار دنیا تکرار است، افراد صحنه عوض می¬شوند. همچنان که الان همان طایفه¬ای که با حضرت علی (ع) در جنگ بودند با امام امّت و ایران اسلامی نیز در جنگ و ستیز هستند.
این آیه که می‌فرماید «جن و انس آفریده نشده‌اند مگر برای پرستش خدا» را مد نظر بگیرید تا تجارت ما و کشاورزی ما عبادت شود و معلم ما راه انبیاء برود و دانش‌آموز ما بجای خواندن خط، خط شناس بار بیاید و نماز ما معراج شود و خدا از مسجد ما و شرکت مومنین ما در نماز راضی شود. نماز اگر قبول شود عبادت اعتبار دارد و گرنه هیچ است. برادران و خواهران، نماز جماعت و جمعه برای همه مومنین است. واجبات خدا را درست و با اهمیت و به موقع انجام دهید. جلسات مذهبی عمومی و خصوصی را با حضور خود زینت دهید. مسائل سیاسی کشور را بفهمید که خنّاسان و شیاطین نمرده‌اند و
 


تا دنیا هست خواهند بود. امید آسایش دنیوی و فراغت خاطر را زیاد نداشته باشید که دنیا زندان مؤمن است. به ندای حسین زمان در هر مورد لبیک گویید که خیر و سعادت دنیا و آخرت در گرو آنست. در شناخت مسائل اسلامی کوشا باشید که انشاءالله عمل توأم با فهم نصیب گردد.خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
وَالسَّلام عَلَیکُم وَ رَحمَه اللهِ وَ بَرَکاتُه
یوسف قویم

/ 0 نظر / 19 بازدید