:: چـــــراغ راه ::

وصـایـا و خاطراتی از شهدای شهرستان فردوس

متن وصیت نامه شهید احمد نادمیمتن وصیتنامه شهید احمد نادمی

یا ایتها النفس المطمئنة ارجعی الی ربک راضیة مرضیه فادخلی فی عبادی و دخلی جنتی      (آیه‌‌‌ آخر سوره فجر)
با سلام و درود به روان پاک و ارواح طیبه شهداء
بار الها من دمستی تو را آرزو می‌کنم و می‌طلبم دوستی هر عملی که موجب قرب و نزدیکی و دوستی تو گردد. خداوند بر من منت نهادی که روح توکل به تو در من قوی گشت و کارهایم را به تو واگذار نمودم و راضی به حکم و فرمان و مقدرات تو می‌باشم و تسلیم امر تو.
خداوند در این لحظات حساس و سرنوشت ،برای من بسی دشوار است که بتوانم از ضمیر دلم آنچه می‌گذرد بر روی صفحه کاغذ به عنوان یادگار بگذارم . چون خاطرم تا اندازه‌ای مشوش و در حال حرکت ، با وقت کم می‌باشم. خداوندا توفیقی عنایت فرما تا بتوانم اندکی از مسئولیت بسیار عظیمی که بدوش دارم ، بازگو کنم . ای خدا تو چقدر مهربان و رئوفی . تو را به جلالت ،به عظمتت و به جبروتت قسم می‌دهم اگر تا این لحظه مرا نبخشیده‌ای مرا و همه بستگانم و همه مسلمین را ببخشی . چون صفت تو عفو و بخشش است . خدایا اگر من نتوانستم برنفسم غلبه کنم و گناه نمودم ، اعتراف به گناهانم را وسیله آمرزش قرار می‌دهم. خدایا تو می‌دانی من چقدر دوستدار پدرم بودم و چقدر همه آنان را دوست می‌داشتم و سعیم بر این بود موجب ناراحتی کسی را فراهم نکنم .
حال سخنی چند با پدر عزیزم . پدرجان نمی‌دانم چگونه و با چه روشی توصیف و وصفت کنم . اقرار می‌کنم در باب محبت‌ها و زحمتهای شما عاجزم . محبت‌هایی که در طول دورانزندگی به من کردید و هر رنجی را به جان و دل خریدی. به خدا قسم شرم دارم و در پیشگاه خداوند متعال خجلم که نتوانستم به پاس آن همه محبت ،یکی را جبران کنم . پدرم ،حال که دیکر دستم از این دنیا کوتاه می‌باشد . امیدوارم در آخرت پیش امام حسین (ع) سرافراز باشید و از شفاعت امام حسین در آخرتو زیارت در این دنیا فیض ببرید . پدرم ،گرچه نتوانستم فرزند خوبی برای شما باشم ولی نوید می‌دهم که بر این دین و این مکتب افتخار می‌کنم و افتخارم به تو ای پدر که مرا آنچنان که شایسته بود تربیت نمودی تا بتوانم با آخرین سلام یعنی خونم به یاری اسلام بشتابم .
وشما برادرم محمود ، اگر نتوانستم حق برادری ادا نمتیم خواهید بخشید. محمودجان شما و همه شماعزیزان به گردن من حق زیادی دارید که نتوانستم جبران کنم و از خداوند بزرگ می‌خواهم به همه شما توفیق عبادت ، اطاعت و عمل صالح عنایت فرماید.
پدرم اگر جنازه من را آوردنددر هر جا صلاح بدانید به خاک بسپارید وبرای برادرم مهدی که عاشق‌تر بود صورت قبر درست کنید .
و باز مجدداً از همه شما عزیزان می‌خواهم که اگر به ظاهر از میان شما هجرت کردم ناراحت نباشید چون من به سعادت بزرگی نایل آمدم . اگر چه تحمل آن برای شما گران می‌باشد . از خداوند می‌خواهم که به شما صبر عظیم و اجر جزیل عنایت فرماید.
ضمناً مقداری پول در بانک دارم که خواهید گرفت . و ده روز روزه قرض دارم که باید آن را بدهید . و برای مرحوم والده‌ام هم  یک مجلس ختم بگیرید. خداوند انشاءا... به همه شما اجر عظیم و صبر عنایت فرماید . از همه شماعزیزان بخصوص پدر گرامیم وبرادر عزیزم حلالیت می‌طلبم .          به امید پیروزی اسلام بر کفر جهانی

                         
   خدا حافظ شما         احمد نادمی          به تاریخ 17/12/1363
 

+ wasiat.ir ; ۸:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱٠/۱۱
comment نظرات ()