:: چـــــراغ راه ::

وصـایـا و خاطراتی از شهدای شهرستان فردوس

متن وصیت نامه شهید هاشم بخشایش


متن وصیت نامه پاسدار شهید هاشم بخشایش

((بسم ا... الرحمن الرحیم ))
اکنون که پای در چکمه می گذارم و می روم از خدا می خواهم که گشتم بر روی ماشه نرود مگر به عشق او و مرادم روح ا... باشد . آنقدر به جبهه می روم و می جنگم تا شهید شوم
1-اولین وصیتنامه به برادران و مومن این است که ای جوانان نکند در رختخواب ذلت بمیرد که حسین (ع) در میدان نبرد شهید شد و مبادا در غفلت بمیرند که علی(ع) در محراب شهید شد و مبادا در بی تفاوتی بمیرید که علی اکبر حسین در را حسین و با هدف شهید شد.
2-ای برادران و خواهران همانگونه که حسین سیدالشهدا(ع) می‌فرماید که خود را برای تحمل رنجها و مصیبتها و ناکامی‌ها و ناروائی‌ها آماده سازید و دل قوی دارید ، که قادر یکتا پشتیبان و نگهبان شماست وتنها اوست که شما را از شر دشمنان نجات می‌بخشد و این مصیبتها و سختی‌های زود گذر و تمام شدنی است ولی پاداش این جانفشانی‌ها و فداکاری‌ها به نعمت‌های ابدی و بی پایان خداوندی خواهید رسید.
3-ای پدر ومادر عزیز از شما می‌خواهم که صبر پیشه کنید همانگونه که زینب(س) در مقابل 72 تن شهید صبر کرده و خداوند صبرکنندگان را دوست دارد.
4-ای پدر و مادر دلسوز و خواهر و برادرم از شما می‌خواهم که اگر از من خطائی سر زده مرا ببخشد و از خدا برایم طلب آمرزش کنید که خداوند گناهانم را ببخشد که نکند شما برادر و خواهر و پدر ومادر از بابت من ناراحت باشید و خدا مرا مورد عفو قرار ندهد.
5-برادر و خواهر مسلمان حضورتان را در جبهه‌های حق بر علیه باطل ثابت نگهداریدو در امام بیشتر دقت کنید و سعی کنید عظمت او را بیابیدو خود را تسلیم او سازید و صداقت و اخلاص را همچنان حفظ کنید و اگر فیض شهادت نصیبم شد ، آنانکه پیرو خط سرخ امام خمینی نیستند و به ولایت او اعتقاد ندارند بر من نگریند و بر جنازه من حاضر نشوند اما باشد که دماء شهدا آنان نیسز متحول سازد و به رحمت الهی نزدیکشان کند.
6-ای مادران و ای پدران مبادا از رفتن فرزندان خود به جبهه جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمی‌توانید جواب زینب (س) را بدهید که تحمل 72 تن شهید را نمود و همه مثل خاندان وهب جوانانتان را به جبهه‌های نبرد بفرستید و حتی جسد او را هم تحویل نگیرید زیرا مادر وهب فرمود :‹‹ سری را که در راه خدا داده‌ام پس نمی‌گیرم ››.
7-از برادران و خواهران می‌خواهم که چنانچه از من خطائی دیده‌اند مرا ببخشند و از خدا برایم طلب آمرزش بخواهند که خداوند گناهانم را بیامرزد.
8-از پدر و مادر و خواهر و برادرانم می‌خواهم که اگر انشا،ا... شهادت نصیبم شد برای من حتی یک قطر اشک نریزند زیرا  من نمی‌خواهم دشمنان و منافقین بخاطر گریه شما خوشحال باشند پس مبادا گریه کنید که آنها خوشحال شوند.
9-سلام مرا به امام برسانید بگوئید که اگر هزاران بار کشته شوم و باز دومرتبه زنده شوم دست از دین خدا بر نخواهم داشت و در زیر پرچم ولی عصر امام زمان خواهم جنگید تا کافران از میان برداشته شوند.
10-برادران و خواهران استغفار و دعا را از یاد نبرید که بهترین درمانها برای تسسکین دردهاست و همیشه به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید .
11-از پدر و مادر میخواهم که بابت من از سپاه حتی یک دینار هم نگیرند زیرا من نه به قصد پول و نه به قصد کشور گشایی به جبهه رفتم بلکه فقط به خاطر ا... و عشق به شهادت بوده است .
12-به برادران خواهرانم بگوئید که 25روز روزه قرض دارم اگر توانستید آنها را بگیرید و انشاءا... که خداوند پاداش کار خیرتان را بدهد .


13-به والدینم بگوئید که ناراحت نباشید که فرزندشان به فیض شهادت رسیده است که خداوند به آنها صبر بدهد . مییدانم پدر و مادر عزیزم و مادر گرامیم که شما برای بزرگ کردن فرزندتان رنج کشیده‌اید تا او را بزرگ کرده‌اید ، اما بدانید که او امانت خداوند است که به شما داده و حالا هم امانت خود را پس گرفته است پس ناراحت نباشید که خداوند به شما اجر دهد و همیشه در کارهایتان یاری نماید .   


والسلام : هاشم بخشایش
1/8/1365

+ wasiat.ir ; ٩:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱٠/۱۱
comment نظرات ()