:: چـــــراغ راه ::

وصـایـا و خاطراتی از شهدای شهرستان فردوس

فیلم اعزام دانشجویان تربیت معلم فردوس به جبهه ها

+ wasiat.ir ; ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٧
comment نظرات ()

بانک اطلاعات شهدای شهرستان فردوس

بانک اطلاعات شهدای شهرستان فردوس

وبسایتی به منظور معرفی شهدای شهرستان فردوس

با امکان جستجو

و تصویر شهید

 

http://ferdowsshahid.ir

 

+ wasiat.ir ; ٧:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٦
comment نظرات ()

دانش آموز شهید غلامعلی وطن پرست

شهید غلامعلی وطن پرست :شهید غلامعلی وطن پرست
    ومن خداوند بزرگ راشکر می کنم که حیات مرا در زمانی قرار داد که در جامعه اسلامی رشد کردم و در این سنین نوجوانی می توانم در راه او جهاد کنم و ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین (ع )را که هنوز در صحرای کربلا به گوش می رسد لبیک گویم .

+ wasiat.ir ; ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٦
comment نظرات ()

زندگینامه ی شهیدعلی اکبرمحمدی

زندگینامه ی شهیدعلی اکبرمحمدی  

سرپاسبانیکم شهیدعلی اکبرمحمدی فرزندغلامرضابه شماره ی شناسنامه ی 11درتاریخ 10/4/1342درباغستان علیا،درخانواده ای مذهبی ودوستداراهل بیت(ع)چشم به جهان گشودودردامان  پاک مادری پرورش یافت که محبت آل الله رابااشک شوق وشیر ه ی جان آمیخت ودرکامش ریخت ودرچنین خانواده ای که درمسیرواقعی اسلام قرارداشت،رشدنمود.

ادامه مطلب
+ wasiat.ir ; ٧:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٥
comment نظرات ()

زندگینامه شهیدحسن هوشنگ نژاد

زندگینامه شهید حسن هوشنگ نژاد اعزامی از فردوس          

بسم ا... الرحمن الرحیم

گمان می‌کنید که به بهشت داخل خواهید شد بدون آنکه خدا امتحان کند و آنانکه جهاد درراه دین کرده و در سختیها مقاومت کنند . خداوند مقامشان را بر عالمی معلوم گرداند. (قرآن کریم )

در آن زمان که ابراهیم زمان نعره برآورد تا بتهای پوشالی استکبار را خرد کند .آن هنگام که فریاد خروشان امام فقیدمان پایةهای کاخهای زر و زور سردمداران  رژیم ستم شاهی را لرزاند ،سالی که ندای هل من ناصر حسین زمان در هیاهوی دیو صفتان رژیم گم شد و به گوش کسی نرسید و خمینی کبیر در اوج مظلومیت خود به تبعید رفت و دژخیمان از او پرسیدند: پس کو طرفداران اسلام ؟ روح ا… پاسخ داد : سربازان من اینک در گهواره‌اند . در چنین زمانی حسن در خانه محقری در شهر فردوس و د خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود . هنوز پنج سال از عمرش نمی‌گذشت که زلزله ویانگر سال 1347 بوقوع پیوست واو بطور معجره آسایی از میان خروارها خاک نجات یافت . در حالی که در چند متری او خون برادرکوچکش حسین سنگهارا گلگون کرده بود . پس از زلزله بهمراه خانواده به مشهد مهاجرت کرد و در یکی از دبستانهای این شهر تحصیل خودرا آغاز نمودوبا باز گشت خانواده از مشهد به فردوس به ادامه تحصیل پرداخت . سال 1357 و در ایام اوج گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ،سربازان گهواره نشین 15 سال گذشته جوانی شده بودند که با مشتهای گره کرده و فریادهای مرگ بر آمریکا رژیم پوشالی را به مسخره گرفتند وبا سنگهای کوچک تندیسهای فرعون زمان را رمی می‌نمودند. واینک می‌توانستند لبیک گویان فریاد رسای حسین زمان باشند .

تا آنکه دشمنان اسلام نتوانستند طلوع خورشید حکومت اسلامی را تحمل کنند دستبه تحمیل جنگ زدند . اکنون زمان موعود فرارسیده بود و می‌باید جوانان پای در رکاب می‌کردند و شمشیر عدالت خواهی رااز نیام بر می‌کشیدند که (حسن) هم از دیگران مستثنی نبود با ثبت نام در مدرسه عشق به پادگان آموزشی اعزام شد و پس از فراگیری مهارتهای لازم درس و مشق رارها کرد وامتحان بندگان خدا را بر زمین گذاشت تا در پی امتحانی بزرگ که خداوند ممتحن آن بود برآید از او پرسیدند امتحانت چه می‌شود ؟ پاسخ داد امتحان اصلی آنجا است . او در آزادی خرمشهر بهمراه بسیاری از شهدای گرانقدر نقش بسزایی داشت.

برای دومین بار نیز در عملیات آزادسازی ارتفاعات مهران شرکت کرد و نهایت ایثار واز جان گذشتگی خود را به نمایش گذاشت .حسن برای آخرین باری کهبه جبهه‌های نور اعزام شد مأموریتی بس خطیر داشت و بعنوان فرمانده یک  قبضه آتشبار 60 میلی‌متری در پیشاپیش رزمندگان از خیبر شکنان پیروزی بود که در دجله وضو گرفت و نماز عشق خواند در این عملیاتبودکه پس از پاتک شدیددشمن بعثی و عقب نشینی نیروها از کنار رودخانه دجله با عده‌ای از دوستان خودتصمیم به مقاومت میغگیرد تا دیگر برادران بتوانند مواضع پشت سر را محکم کنند .آری حسن درآخرین کلامی که از او برای ما نقل شده است ،می‌گوید:ما می‌خواهیم دراینجا بایستیم و مقاومت کنیم . اینجاست که عشق به زارت کربلا در روح بلند او متجلی می‌شود و نامش در ردیف گمشدگان صحرای کربلا ایران ثبت می‌گردد . تا حجتی باشد بر تمام کسانی که از تکلیف بزرگ الهی که دفاع از اسلام و میهن است . طفره رفتند و به قول امام فقیدمان خسارت و زیان بزرگی کرده‌اند که حسرت آن را در روز واپسین خواهند کشید . او در تاریخ 24/12/1362 به شهادت رسید و پیکر پاکش پس از یازده سال درهور الهویزه شناسایی و در زادگاهش تشیع گردید. د رپایان از خداوند بزرگ می‌خواهیم سایه مقام معظم رهبری را بر سر ما نگهدارد وبه خانواده  شهداء‌ صبر و اجر وبه مجروحین و معلولین شفا مرحمت فرماید و چشم خانواده‌های اسرا و مفقودین رابه دیدار عزیزانشان روشن سازد.                   

 

باز منتشر شده توسط rohisamadi در وب سایت تبیان مرکز زنجان

+ wasiat.ir ; ٧:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٥
comment نظرات ()

نماهنگ - یادواره شهدای روستای خانیک

+ wasiat.ir ; ٧:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٥
comment نظرات ()

یادواره شهدای روستای خانیک

امام جمعه فردوس:
آمریکا در ممانعت از ورود مقامات خارجی به اجلاس غیرمتعهدها شکست خورد

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهرستان فردوس گفت: آمریکا در ممانعت از ورود مقامات خارجی به اجلاس غیرمتعهدها شکست خورد.

نخستین یادواره شهدای روستای خانیک فردوس برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از فردوس، حجت‌الاسلام محمدرضا بابایی ماهانی‌نژاد صبح امروز در نخستین یادواره شهدای روستای خانیک شهرستان فردوس اظهار کرد: باید به سمت برنامه چشم‌انداز 20 ساله حرکت کنیم تا به موفقیت نهایی دست یابیم.

وی با مقایسه وضعیت ایران اسلامی در گذشته و حال افزود: هنوز به همه اهداف انقلاب اسلامی دست پیدا نکرده‌ایم و باید با توان بیشتری حرکت کنیم.

امام جمعه فردوس موقعیت ایران را در سطح جهان ممتاز دانست و تصریح کرد: آمریکایی‌ها در تلاش بودند که از ورود مقامات خارجی به اجلاس غیرمتعهدها جلوگیری کنند اما در این توطئه نیز شکست خوردند که این نتیجه رشادت‌ شهدا بود.

بابایی ماهانی‌نژاد جهاد را مایه عزت انسان‌ها دانست و یادآور شد: ایران اسلامی به برکت اسلام در ولایت و شهادت حرف نخست جهان را می‌زند که البته نباید به این اندازه اکتفا کنیم.

امام جمعه فردوس گفت: شهدای انقلاب اسلامی حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و امروز باید به پاسداشت رشادت‌های شهدا با تمام وجود همراه ولایت باشیم.

رئیس شورای اسلامی روستای خانیک نیز گفت: در طول جنگ تحمیلی 40 درصد مردم روستاها در جبهه‌های جنگ حضور یافتند و امروز نیز مردم ایران اسلامی در کمک به عتبات عالیات و موقوفات سرآمد هستند.

ابراهیم حقیقی افزود: زنده نگه داشتن یاد شهدا از وظایف همگان است و نخستین یادواره شهدای روستای خانیک نیز به یاد شش تن از شهدای این روستا برگزار و از مقام رفیع آنان تجلیل می‌شود.

انتهای پیام/ز20/گ100خبرگزاری فارس

تصاویر این رویداد در ادامه مطلب

ادامه مطلب
+ wasiat.ir ; ٦:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٥
comment نظرات ()